Umawiaj się na krótkie rozmowy online z Agencjami. Zwiększ szanse Twojego dziecka na zdobycie angażu i pozwól mu zdobyć nowe doświadczenia i obycie castingowe.


Jeśli przy przeglądaniu bazy modeli Agencji spodoba się jakieś dziecko, może ona poprzez Stars Up zaprosić je wraz z Rodzicem na krótką, trwającą do 15 minut rozmowę online. Jeśli rodzic jest zainteresowany, może się z Agencją umówić na takie spotkanie. Może to zrobić akceptując proponowany przez agencję termin spotkania lub określić, kiedy w najbliższych dniach takie spotkanie może się odbyć. Przy zakładaniu profilu modela rodzic określa czy jest technicznie przygotowany do odbywania takich spotkań online (czyli czy posiada kamerkę internetową) i czy jest z zasady gotowy na takie spotkania się umawiać. Informacja o tym jest widoczna w profilu danego dziecka więc Agencja wchodząc na taki profil będzie od razu widziała czy może z danym dzieckiem takie spotkanie online odbyć. Użytkownik zawsze może w swoim profilu zmienić ustawienia dotyczące Castingów Online. 

Spotkanie takie może mieć charakter spontaniczny i przebiegać w formie rozmowy przedstawicieli Agencji z dzieckiem. Może również polegać na przesłaniu przez Agencję skryptu scenki z kilkudniowym wyprzedzeniem, a następnie odegraniem jej przez dziecko podczas transmisji online. Odegranie takiej scenki może być rzecz jasna poprzedzone/uzupełnione krótką rozmową przedstawicieli agencji z dzieckiem. Casting Online będzie realizowany za pomocą kamerki internetowej i jednego z powszechnie dostępnych komunikatorów internetowych. Rodzice z założenia muszą być obecni przy takim spotkaniu, aby monitorować jego przebieg, nadzorować, wspierać dziecko, służyć jako pośrednik między Agencją a dzieckiem i osoba decyzyjno-kontaktowa. Z założenia celem castingów online jest jeszcze lepsza weryfikacja kandydata przez Agencję. Może on jednak również służyć Agencji jako zamiennik tradycyjnych castingów. Jeśli znajdą kandydata, który spełnia ich oczekiwania, mogą po prostu wybrać go do reklamy. Pominą w ten sposób całkowicie kolejny krok w postaci organizowania drogich, czasochłonnych i uciążliwych dla każdej ze stron castingów.

Co zyskujesz dzięki Castingom Online?

  • Możliwość uzyskania naboru do reklamy bez potrzeby czasochłonnego, uciążliwego i kosztownego wyjazdu na casting (w przypadku gdy dziecko podczas castingu online spodoba się agencji na tyle, że zdecyduje się ona wybrać je do reklamy bez potrzeby organizowania tradycyjnego castingu). 
  • Możliwość jeszcze lepszej weryfikacji czy dziecko spełnia kryteria danego castingu. Odegranie na żywo scenki/rozmowa z przedstawicielami Agencji pozwoli rodzicom zweryfikować (na podstawie odpowiedzi agencji) czy dziecko ma szanse dany casting wygrać. To z kolei pozwoli rodzicom zaoszczędzić czas i pieniądze na ewentualny zbędny wyjazd na casting, a zarazem uniknąć zmęczenia swojego i dzieci związanego z najczęściej całodniową wyprawą na taki casting oraz frustracji dzieci z powodu rozbudzonych nadziei – w przypadkach gdy dziecko i tak nie spełniało kryteriów castingu. 
  • Możliwość nauki i zdobycia castingowego doświadczenia przez dziecko. Poprzez kontakt i rozmowę z przedstawicielami Agencji dziecko poznaje realia castingów, pracy modela/aktora. Wie, czego od niego będzie się wymagać, jak przebiegają rozmowy związane z naborem. Zdobywa niezastąpione doświadczenie i obycie z procesem naboru modeli/aktorów do reklam. 

Agencje zaś zyskuję możliwość jeszcze lepszej weryfikacji kandydata bez potrzeby bezpośredniego spotykania się z nim. W odróżnieniu od e-castingów Castingi Online oferują możliwość interakcji z kandydatem: samodzielnej rozmowy z dzieckiem, weryfikacji jego umiejętności (np. poproszenie o odegranie scenki na podstawie przesłanego wcześniej skryptu), sprawdzenia, jak dziecko reaguje na zapytania, polecenia, jaki ma charakter, usposobienie. Jest nawet szansa, że podczas castingu online Agencja natrafi na dziecko, które spełni jej wszystkie oczekiwania i wybierze go do reklamy z pominięciem kolejnego kroku, jakim byłaby zwykle organizacja castingu. 

Uwaga! Castingi Online z zasady wymagają obecności rodzica i jest to opcja dostępna po wykupieniu Konta Premium.