FAQ

/
1. Kto ma wgląd do informacji na temat mojego dziecka?

Nasza wspólna współpraca – Twoja ze Stars Up, ma na celu wykształcić (odpowiednio przygotować) ale przede wszystkim dać realną szansę Twojemu dziecku zaistnieć w świecie filmu/reklamy. Aby do tego doszło, nie musisz godzić się na całkowite upublicznienie profilu Twojego dziecka (innym rodzicom) ale profil ten będzie zawsze dostępny najlepszym w Polsce agencjom reklamowym, agencjom modelek i modeli, agencjom aktorskim, wytwórniom filmowym, firmom eventowym, domom mediowym, agencjom fotograficznym, bankom twarzy, projektantom mody, studiom fryzur, wizażystom, stylistom, prasie branżowej oraz innym firmom współpracującym z nami po to, by spełnić marzenia Twojej pociechy.

2. Czy moje dane osobowe oraz dane mojego dziecka są bezpieczne?

Tak, możesz być spokojna/-y. Stars Up podchodzi bardzo poważnie do kwestii bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych zarówno Twoich jak i Twojego dziecka. Nieustannie stoimy na straży by chronić informacje osobowe użytkowników i zabezpieczyć je przed dostępem osób trzecich – patrz regulamin, polityka prywatności.

3. Czy profil mojego dziecka musi być podany do wiadomości publicznej?

Nie, nie musi. Możesz założyć konto, które nie będzie widoczne dla innych użytkowników – rodziców. Naturalnie zawsze możesz zmienić zdanie.

4. Dlaczego tak ważne jest częste aktualizowanie profilu dziecka?

Sprawą priorytetową dla Stars Up jest umożliwienie tworzenia zawsze aktualnego, szczegółowego profilu Twojego dziecka. Jest to bardzo ważne, gdyż dzieci wprost zmieniają się na naszych czach i nieaktualizowanie ich zdjęć oraz opisów ich cech skutkuje tym, że dziecięce profile stają się zwyczajnie nieprawdziwe. Staramy się więc maksymalnie zautomatyzować i zwiększyć efektywność wszystkich procesów związanych z precyzyjnym określeniem i aktualizacją profili modeli (możliwość szybkiej aktualizacji profilu dziecka z poziomu smartfona/tabletu/komputera).

5. Skąd mam mieć pewność, że firma zapraszająca moje dziecko na casting, jest firmą godną zaufania?

Możesz nam zaufać – dokładnie prześwietlamy każdą firmę chcącą współpracować z nami.

6. Czy moje zdjęcia i inne materiały dołączane do profilu są bezpiecznie?

Tak. Sam decydujesz czy mają być widoczne tylko dla kont Agencji czy także dla inny użytkowników (rodziców). Ani Agencja, ani inny użytkownik nie ma prawa wykorzystywać Twoich materiałów bez Twojej zgody. Jest to sprecyzowane w regulaminie, który i Agencje i użytkownicy akceptują dołączając do Stars Up. Za złamanie tych przepisów przewidziane są wysokie kary finansowe w regulaminie. W ekstremalnych przypadkach możesz też wejść na ścieżkę sądową.

Właścicielem praw do materiałów dołączonych do kont w Stars Up pozostajesz Ty. My, jako Stars Up nie uzurpujemy sobie takiego prawa i nie możemy np. odsprzedawać Twoich zdjęć podmiotom trzecim. Zostawiamy sobie jedynie możliwość tworzenia tzw. zrzutów ekranu z portalu zawierających materiały tam obecne, a więc także np. miniaturki zdjęć profilowych modeli. W przypadku chęci wykorzystania przez nas w promocji Stars Up twojego zdjęcia lub filmiku będziemy się z Tobą kontaktować.

7. Jak zachowywać się podczas castingu online i na czym on polega?

Casting online niewiele różni się od tradycyjnego castingu od strony formalnej, różni się za to znacząco od strony technicznej (brak konieczności dojazdu na miejsce castingu). Casting online rozpoczyna się krótkim przedstawieniem się – wywiadem, jaki reżyser przeprowadza z dzieckiem. Nasza pociecha zostanie zapytana o zainteresowania, oraz niektóre cechy wymienione w profilu dziecka. Następnie dziecko może być poproszone o zaśpiewanie ulubionej piosenki lub zagranie kilku scenek (podobnych do tych, które znajdziesz w zakładce „skrypty”). Ma to na celu poznanie usposobienia dziecka, jego zaangażowania oraz zdolności. Może też zdarzyć się tak, że na kilka dni przed zaplanowanym castingiem online Agencja prześle Ci swój własny skrypt krótkiej sceny z prośbą o przygotowanie się do niej i odegranie jej na castingu.

Przed każdym castingiem online zachęcamy wracać do przebytych lekcji w zakładce Drama Club, gdzie uczymy Twoje dziecko gry aktorskiej.

8. Czy dziecko bez doświadczenia scenicznego (amator) ma szanse na rolę w filmie/reklamie?

Tak – pamiętajmy, że każda gwiazda była kiedyś gwiazdką :) Nowe twarze są ciągle poszukiwanie. Poza tym proszę pamiętać, że dzięki możliwości posiadania profilu w Stars Up, dzieci nie są już amatorami, tylko przygotowanymi do pracy na scenie młodymi aktorami.

9. Czy istnieje instrukcja wyjaśniająca, jak korzystać z wszystkich funkcji konta Rodzic?

Zdajemy sobie sprawę, że liczba funkcji dostępnych dla Użytkowników jest duża, co może rodzić pewne problemy z ich obsługą. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was kompleksową i szczegółową instrukcję wyjaśniającą krok po kroku jak korzystać z wszystkich dostępnych w Stars Up funkcji. Instrukcja dostępna jest do pobrania TUTAJ.